Masaż gorącymi kamieniami odpręża, rozluźnia mięśnie, podnosi tętno i sprawia, że ciało staje się jędrne, a umysł odpoczywa.
Masaż gorącymi kamieniami odpręża, rozluźnia mięśnie, podnosi tętno i sprawia, że ciało staje się jędrne, a umysł odpoczywa.
Masaż gorącymi kamieniami ma swoje korzenie w starożytnych Chinach i Indiach. W tych kulturach do dzisiaj wierzy się w jedność ducha z ciałem i dąży do harmonii w przepływie energii.
Ciepłe kamienie wpływają na punkty energetyczne, a ten typ rozluźniającego masażu jest starszy od akupunktury. Podgrzane kamienie układane są i przesuwane w odpowiedni sposób, by odblokować czakry, a tym samym zniwelować problemy ze zdrowiem fizycznym oraz psychicznym, zmniejszyć uczucie zmęczenia i dodać ciału energii.
Podczas masażu wykorzystuje się kamienie bazaltowe, marmurowe, czasami wulkaniczne. Muszą mieć one odpowiedni, obły kształt i powinny być gładkie, przyjemne w dotyku. Masażysta najpierw rozgrzewa kamienie do temperatury około 50 stopni Celsjusza w specjalnej kuchence lub w garnku. Po osuszeniu kamienie są natłuszczane, by miały odpowiedni poślizg na skórze, a po zabiegu myje się je w wodzie z solą morską.
Masażystka przesuwa kamienie po skórze, rozciera nimi i ugniata poszczególne części ciała. W trakcie masażu kamienie stygną, więc wymienia się je na ciepłe. Zabieg trwa około 60-90 minut.
Wpływ masażu kamieniami odczuwany jest zarówno na poziomie emocjonalnym, jak i fizycznym. To kompleksowy zabieg, który ma na celu zniwelować pewne problemy zdrowotne i ukoić zmysły.
Masaż ciepłymi kamieniami doskonale wpływa na samopoczucie osób z zaburzeniami krążenia krwi. Działa pobudzająco na układ krwionośny, przyspieszając puls, rozszerzając naczynia krwionośne, poprawiając pracę serca. Jest więc odpowiedni dla tych osób, które cały czas czują się senne, nie mają energii do życia, skarżą się na zimne dłonie i stopy.
Z masażu mogą skorzystać także te osoby, które szybko odczuwają podenerwowanie, nie śpią dobrze, odczuwają chroniczny smutek. Masaż polecany jest również przy takich problemach, jak bóle kręgosłupa, szyi, bóle stawów, a nawet zaparcia czy obniżenie odporności organizmu.
Zabieg z użyciem gorących kamieni doskonale regeneruje po urazach ortopedycznych, przy rwach kulszowych. Wskazany jest także u osób, które przeszły udar, mają wzmożone napięcie mięśniowe i choroby reumatyczne.
Po zabiegu z użyciem olejku, który rozprowadzany jest na skórze przy pomocy ciepłego kamienia, skóra jest dogłębnie odżywiona. Staje się więc jędrna, krew i limfa szybciej krążą, dotleniając i stymulując ją. Po kilku zabiegach można zauważyć, że cellulit jest mniej widoczny.
Zabieg ma także działanie relaksacyjne, wycisza, koi, rozluźnia napięte mięśnie i łagodzi stres. Masowanie gorącymi kamieniami pozytywnie wpływa również na funkcjonowanie układu mięśniowego. Ciało regeneruje się, rozluźnia, elastyczność mięśni rośnie.
Masaż gorącymi kamieniami rozluźnia ciało, relaksuje i likwiduje stres, którego niekorzystne skutki odbijają się na codziennym funkcjonowaniu. Ciepło, olejek, miła muzyka i płynne ruchy masażysty sprawiają, że wzrasta poziom endorfin w organizmie, a spada poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu.
Przy urazach ortopedycznych, przy rwach kulszowych, stanach poudarowych, chorobach układu krążenia, chorobach reumatycznych.
Chociaż masaż kamieniami jest maksymalnie bezpieczny, zawsze istnieje pewna grupa osób, która nie mogą z niego skorzystać. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest choroba zakaźna, aktywny nowotwór czy zakrzepowe zapalenie żył.
Z zabiegu nie możesz skorzystać również wtedy, gdy cierpisz na wadę serca, nadciśnienie tętnicze lub inne schorzenia kardiologiczne. Przeciwwskazaniem są problemy skórne, cukrzyca, ciąża, a także aktualnie przechodzona infekcja z gorączką i stanem zapalnym organizmu, stawów, kości lub ścięgien.