Sesja masażu Kobido złożona jest z kilku etapów. Każdy etap następuje po sobie, a istotne jest tu zachowanie odpowiedniej kolejności aby masaż był w pełni skuteczny! Rytuał Kobido rozpoczyna się dogłębnym demakijażem twarzy, szyi oraz dekoltu. Gdy zostanie to wykonane następuje głęboki masaż relaksacyjny. Zaczyna się go delikatnymi, powolnymi ruchami, które mają nas zrelaksować i zredukować napięcia skóry twarzy, często będące utrudnieniem w kolejnych etapach masażu. Kolejnym krokiem jest drenaż limfatyczny oraz lifting twarzy, a cały rytuał kobido kończy wykonana profesjonalnie akupresura.Gdy mięśnie twarzy są już rozluźnione, masażysta przechodzi do masażu karku – ma to na celu pobudzenie krążenia. Po relaksacyjnym rytuale wstępu dochodzimy do serca japońskiego masażu twarzy, czyli technik typowych dla masażu kobido.
Masaż kobido zawiera także elementy drenażu limfatycznego, który usprawnia transport limfy i przeciwdziała opuchliźnie wokół oczu. Po nim następuje część liftingująca są to mocniejsze, bardziej wyczuwalne ruchy, czyli m.in. ruchy perkusyjne, szczypanie skóry, delikatne pociągnięcia, a następnie wygładzenie i głębokie ugniatanie skóry.
Na jakiej części ciała zwykle robi się masaż kobido?
Zwykle masaż kobido przeprowadza się na twarzy, jednak doświadczony terapeuta może go zastosować również na szyi czy dekolcie. Masaż kobido daje wspaniałe efekty, zwłaszcza po serii przeprowadzonych zabiegów. Masaż Kobido posiada niesłychane korzyści zdrowotne i estetyczne. Japoński masaż twarzy to doskonała alternatywa dla każdego, kto obawia się igieł i nie chce poddawać się chirurgicznym zabiegom upiększanie i liftingu twarzy. Naturalny, całkowicie nieinwazyjny masaż twarzy pozwala się przede wszystkim zrelaksować, odprężyć i choć na moment zapomnieć o szarej codzienności. Techniki stosowane w masażu kobido niosą ze sobą zarówno korzyści zdrowotne, jak i estetyczne, które zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Masaż ten niweluje napięcie mięśniowe, co przyczynia się do spłycenia zmarszczek mimicznych, a przeprowadzone rytuały mają za zadanie spowolnić procesy starzenia się skóry poprzez skuteczną stymulację metabolizmu komórkowego poprzez produkcję kolagenu i elastyny. Masaż ten ma za zadanie także oczyścić skórę z toksyn, zanieczyszczeń i z martwego naskórka.
Czy masaż Kobido wpływa na ogólny stan zdrowia?
Masaż ten jest doskonałym sposobem na naturalną regulację bilansu energetycznego w całym ciele. Dobrze wykonany pozwala nie tylko się zrelaksować, odstresować, ale także zwalczyć uporczywe zgrzytanie zębami – polecany jest szczególnie dla osób cierpiących na bruksizm czy choroby stawu skroniowo-żuchwowego. Drenaż twarzy i akupresura, która jest typowa dla japońskiego masażu, nie tylko łagodzi ból głowy, ale także objawy towarzyszące sztywności twarzy. Masaż ten wpływa także na metabolizm osoby masowanej, a także na poprawę wzroku.